kurz kaligrafie

Napište si citát

antikva špičatým perem

FIXME:

Chcete krásně psát?

Naučte se písmo, se kterým napíšete slova hodná zarámování. Vyzkoušíte si psaní špičatým perem, ruční papír, kvašové barvy a Anežka vám bude vyprávět o tvarech písmen i jejich historii.

FIXME:FIXME:FIXME:FIXME:FIXME:FIXME:

Na kurzu se naučíte:

Psát budeme antikvu – tak říkáme serifovým písmům, která začali používat kaligrafové a tiskaři od 15. století.

Dá se psát rychle i vykreslovat. Na kurzu budeme psát její volnou variantu a to špičatým perkem. Vysvětlíme si klíčové prvky písmen a budeme objevovat varianty tohoto krásného širokého stylu. Vyzkoušíte si psaní kvašem na ruční papír, různé velikosti textu a řekneme si teorii k rozvržení na stránce. A napíšete si svůj citát!

Byl to pro mě krůček směrem zpátky ke svému tvořivému já, na které jsem po léta povinností a životních zkoušek neměla prostor.

Martina

Ještě jednou moc děkuji za to, že jsi tak zapálená do kaligrafie, a že máš chuť se nám věnovat.

Jana

Pomocí písma se učím zároveň soustředění a vytrvalosti. Obdivuji tvůj um a píli! Díky za kurz.

Lucie

Ještě jednou ti děkuji za úžasný kurz, který mi dovolil nakouknout do tajemství kaligrafie. Všude jsem s nadšením ukazovala své první pokusy o psaní textu.

Eva

Velmi mne Tvůj kurz kaligrafie nadchnul a od té doby jen „ležím v písmenkách“, usínám a probouzím se s myšlenkami na písmo, neustále se trénuji v psaní těch i oněch typech písma, která jsi nám představila. Zkrátka se dá říci, že jsem tomu propadla.

Petra

Děkuji za kurz, který mě neuvěřitelně nakopnul, inspiroval, naučil, děkuji za tvůj milý přístup, ochotu i shovívavost, za tvou pozitivní energii, za sdílnost, za rady, a v neposlední řadě za všechny užitečné informace a materiály, které jsi mi poslala.

Gabriela

Děkuji strašně moc za náhled do světa psaní. Je tak moc poznat, kdo opravdu písmo a jeho vývoj a historické základy zná, a kdo se jen snaží svést na moderní vlně. Po Tvém výkladu jsem mnohem více motivována do dalšího cvičení.

Marta

Kupodivu i jako dřevo, kterému je celý život vtloukáno do hlavy, že škrábe jako kočka, jsem vyloudila na papír líbezné tvary. Děkuji!

Marta

Anežko, kurz byl krásný. Pořád vzpomínám, jak jsi neuvěřitelně nadšená pro věc, profesionální a šikovná.

Veronika

Přihláška

Loading...
Nevybrali jste si? Podívejte se na další kurzy, které nabízím. Pokud máte zájem o individální kurz, napište mi.
Kaligrafka Anežka Peroutka. S dílem kaligrafie.

Anežka Peroutka

Kaligrafka a vnímavá lektorka. Na kurzech dbá na individuální přístup a zpětnou vazbu, aby si účastníci psaní užívali a zlepšovali se. Písmu se věnuje 10+ let, učí se od zahraničních mistrů. Vystavuje kaligrafická díla, píše a gravíruje pro klienty. Snaží se v lidech probouzet cit pro písmo a linie a pomáhá jim najít si svou kaligrafickou cestu.

© Anežka Peroutka • 2024