Tematické kurzy

Pište a objevujte krásy kaligrafie!
Zdokonalování a zážitek ✍️

Kaligrafické dílo psané antikvou. Rámeček z větví, ruční papír.

Napište si citát: Antikva

Antikva – tak říkáme serifovým písmům, která začali používat kaligrafové a tiskaři od 15. století.

Dá se psát rychle i vykreslovat. Na kurzu budeme psát její volnou variantu a to špičatým perkem. Vysvětlíme si klíčové prvky písmen a budeme objevovat varianty tohoto krásného širokého stylu. Kurz je pro všechny úrovně.

Antikva psaná špičatým perem se hodí na psaní s menší střední výškou (3–10 mm). A je tak skvělým písmem pro psaní malých citátů a delších textů k zarámování. Vyzkoušejte si, jaké řádkování vyhovuje vám a napište si svůj citát.

1750 Kč • 3 hodiny

  Kaligrafická interpretace písma římská kurziva. Psaní plochým perem.

  Jak se psalo v Pompejích: Rustika a římská kurzíva

  Přijďte se přenést do dávného času Římské říše a vyrobte si kaligrafický obraz. Zážitkový kurz s ukázkovým psaním římských písem, povídáním o historii kaligrafie a dávných technikách.

  Vykoušejte si škrábání do „pompejských zdí“, psaní rustiky plochým štětcem, psaní římské kurzívy perem na papír a rycím stilem do voskové tabulky. Jako v Pompejích! S pomocí lektorky zkombinujete techniky a vytvoříte si vlastní kaligrafický obraz s římskými písmeny.

  Kurz je pro všechny úrovně. Veškeré pomůcky a materiály budou k dispozici. Kurz je celodenní s přestávkou na oběd.

  4300 Kč • 7 hodin + 1 hodina na oběd

   Kaligrafický list psaný inkoustem z dřevěných uhlíků, nadpis v expresivní kaligrafii, text rukopisné písmo.

   Kaligrafie při svíčkách

   Přivítáme nový rok s poklidným rozjímavým psaním. Sejdeme se v mechové kavárně na břehu řeky, do hodiny od Prahy. Vyrobíme si vlastní inkoust z dřevěných uhlíků, napíšeme přání na ruční papír a pustíme je po tiché vodě Berounky.

   Psát budeme perem plochým i špičatým. Vyrobíme si cola pen – nástroj pro expresivní kaligrafii. Budeme pouštět dokonalost. A zkusíme kaligrafií okrášlit svá běžná rukopisná písma. Vyrobíte si kaligrafický list s expresivním nadpisem a rukopisným textem, který si můžete vystavit nebo uchovat jako vzpomínku na leden 2024.

   Chvíle psaní vám zpříjemní praskající dřevo v krbu, vůně kávy, mechový dort a k večeru teplá polévka.

   2500 Kč • 5 hodin

    Přihláška

    Loading...
    Nevybrali jste si? Podívejte se na další kurzy, které nabízím. Pokud máte zájem o individální kurz, napište mi.

    Byl to pro mě krůček směrem zpátky ke svému tvořivému já, na které jsem po léta povinností a životních zkoušek neměla prostor.

    Martina

    Ještě jednou moc děkuji za to, že jsi tak zapálená do kaligrafie, a že máš chuť se nám věnovat.

    Jana

    Pomocí písma se učím zároveň soustředění a vytrvalosti. Obdivuji tvůj um a píli! Díky za kurz.

    Lucie

    Ještě jednou ti děkuji za úžasný kurz, který mi dovolil nakouknout do tajemství kaligrafie. Všude jsem s nadšením ukazovala své první pokusy o psaní textu.

    Eva

    Velmi mne Tvůj kurz kaligrafie nadchnul a od té doby jen „ležím v písmenkách“, usínám a probouzím se s myšlenkami na písmo, neustále se trénuji v psaní těch i oněch typech písma, která jsi nám představila. Zkrátka se dá říci, že jsem tomu propadla.

    Petra

    Děkuji za kurz, který mě neuvěřitelně nakopnul, inspiroval, naučil, děkuji za tvůj milý přístup, ochotu i shovívavost, za tvou pozitivní energii, za sdílnost, za rady, a v neposlední řadě za všechny užitečné informace a materiály, které jsi mi poslala.

    Gabriela

    Děkuji strašně moc za náhled do světa psaní. Je tak moc poznat, kdo opravdu písmo a jeho vývoj a historické základy zná, a kdo se jen snaží svést na moderní vlně. Po Tvém výkladu jsem mnohem více motivována do dalšího cvičení.

    Marta

    Kupodivu i jako dřevo, kterému je celý život vtloukáno do hlavy, že škrábe jako kočka, jsem vyloudila na papír líbezné tvary. Děkuji!

    Marta

    Anežko, kurz byl krásný. Pořád vzpomínám, jak jsi neuvěřitelně nadšená pro věc, profesionální a šikovná.

    Veronika

    Kaligrafka Anežka Peroutka. S dílem kaligrafie.

    Anežka Peroutka

    Kaligrafka a vnímavá lektorka. Na kurzech dbá na individuální přístup a zpětnou vazbu, aby si účastníci psaní užívali a zlepšovali se. Písmu se věnuje 10+ let, učí se od zahraničních mistrů. Vystavuje kaligrafická díla, píše a gravíruje pro klienty. Snaží se v lidech probouzet cit pro písmo a linie a pomáhá jim najít si svou kaligrafickou cestu.

    © Anežka Peroutka • 2024